První máj? Přinášíme důkaz: každý měsíc je svátek lásky!

Jaro

Na jaře není romantický pouze První máj. Svou lásku ke své vyvolené však můžete v období jara projevit hned dvakrát – Mezinárodní den žen Vám to umožní již v březnu. Však také březen získal své jméno podle období, ve kterém se zvířata dostávají do březí. Svou lásku nemusíte ale orientovat pouze na partnery. V dubnu můžete oslavit Světový den zdraví, Den Země, Evropský den akcí proti rasismu… Období Velikonoc zkrátka přímo vybízí k tomu, abychom se podělili o trochu té nesobecké lásky. A možná Vás překvapí, že v květnu najdete v kalendáři i Mezinárodní den rodiny nebo třeba Svátek sousedů.

milenci s kapradím

Léto

Při Mezinárodním dni dětí prokažte trochu lásky svým ratolestem. Pak si odskočte na slovanské oslavy letního slunovratu. Ty v dávné minulosti zahrnovaly koupele, pletení věnců či hledání posvátného kapradí. Pokud v sobě chcete svou slovanskou stránku probudit, můžete si ze zelí, cibule, kmínu a pšenice uvařit tradiční pražmo. V červenci svou letní lásku možná potkáte při Mezinárodním dni objetí zdarma. V srpnu slaví Mezinárodní den mládež, od které si třeba na dovolené rádi odpočinete a prokážete lásku sami sobě tím, že se pořádně zregenerujete na pláži.

žádost o ruku

Podzim

V září na Vás čeká Mezinárodní den míru. V říjnu zase Mezinárodní den seniorů a úsměvů. Svou lásku časům minulým můžete projevit při Památce zesnulých. Využijte atmosféru usínající krajiny k tomu, abyste se zamysleli a zavzpomínali na to důležité. A abychom nezapomínali na pány, Mezinárodní den mužů si zapište do diáře! Slaví se 19. listopadu!

 

Zima

Přicházejí Vánoce, svátky klidu a míru. Neuběhne dlouho a už si prvního ledna stanovíme předsevzetí a rozhodneme se, že na sobě tento rok pořádně zapracujeme. Leden pro nás symbolizuje nový start. Právě touha posunout náš život dál dělá z ledna měsíc sebelásky. Na 12. ledna mimoto připadá Světový den manželství. V únoru někteří z nás rádi oslaví Svátek zamilovaných. Právě díky Valentýnu se únoru přezdívá měsíc lásky. A věděli jste, že tento svátek se slavil již ve Starověkém Římě?