Hamburger je specialitou americké kuchyně, může mít mnoho podob

Určitě jste o něm už někdy slyšeli, to byste snad jinak byli z jiné planety. Mimochodem, ve dnech, kdy je pracovní stres na maximu, a i během obědové pauzy neustále někam spěcháme, přijde rychlé občerstvení vhod. Nezatracujme je jen proto, že přichází z dalekých míst za Atlantikem, protože z každého koutu světa jistě přijde něco výborného. A možná je to právě hamburger, který snadno zdomácněl i v našich zeměpisných šířkách. Nejde jen o housku naplněnou kouskem masa a politou kečupem, to bychom byli příliš úzkoprsí. Skutečný hamburger je o něčem úplně jiném…

pixabay - burger-3962997

Dáte si dobře propečený kus masa?

Příprava je vlastně poměrně náročná, nemyslete proto na fast-food, tohle je trochu jiná ligová soutěž. Pokud jste si někdy v restauraci dávali hamburger, jistě dobře tušíte, že přípravu takové dobroty nelze nijak odbýt. Bulky na hamburgry také nemusíte nikde kupovat, protože si je lze stejně tak dobře připravit doma, z těch nejlepších surovin, co máte aktuálně k dispozici. Proč se odbývat polotovary ze supermarketu, když si chcete dopřát něco speciálního? Droždí, hladká mouka, trochu mléka, vejce, sůl, voda, brambory a v neposlední řadě také olivový olej nebo sezamová semínka, abychom dovedli recept k úplné dokonalosti.

pixabay - burgers-1839090

Dopřejte si také cibulové chutney, které je nedílnou součástí kvalitních hamburgerů, přesně podle onoho nadmíru originálního amerického stylu. Dobře se spojí také se steaky nebo domácími paštikami, neboť klasická a průměrná nabídka dnešních supermarketů je plná konzervantů a jiné chemie. Stejně tak potěší vaše chuťové pohárky i jiná specialita, domácí barbecue omáčka totiž dokáže rozjasnit i jinak poměrně dosti nepovedený den. Jednoduše řečeno, když si uděláte tuto omáčku doma, budete mít jasno, co všechno v ní bude a třeba si i přidáte nějakou surovinu, která je pomyslnou tajnou ingrediencí. Prémiový olivový olej od Olivum.cz se do této role přímo nabízí, co myslíte?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup