Skleník na zahradu

Skleník je velmi užitečná stavba, do které můžete zasadit spoustu rostlin. Hliníková konstrukce s polykarbonátem nám zajistí dobrý s odolný skleník.

Skleník na zahradu

Úspěšné pěstování

Pokud se podíváte na zahrádky lidí, kteří se pěstitelství věnují a mají jej rádi, tak řada z nich má na zahrádce skleník. Ten zde rozhodně není jen pro okrasu, protože na široké praktické uplatnění. Je to díky klimatu, které je uvnitř, protože zde pozorujeme vyšší teplotu a vlhkost vzduchu, díky čemuž můžeme pěstovat například subtropické rostliny, kdy navíc skleník chrání před nepříznivým počasím a uvnitř nehodu takové výkyvy teplot.

prostorný sklěník

Zase to s teplotou nesmíme přehánět a udržet správné klima, a proto je potřeba dostatečné větrání. Příliš mnoha slunečních paprsků můžete zabránit natřením barvou na sklo. Pro hlídání vhodné teploty je dobré umístí dovnitř teploměr. Obrovský význam má po nás skleníkový efekt, protože sluneční paprsky vstoupí dovnitř a skleník prohřejí, přičemž teplo se nám stále drží hezky uvnitř. I když uvnitř není moc místa, tak můžeme mít skleníkový regál či parapet, aby se toho dovnitř vlezlo mnohem více.

Sklo nebo polykarbonát

Dříve byly všechny skleníky vyráběné ze skla, z čehož je samozřejmě odvozen název této stavby. Sklo má rozhodně výhodou v životnosti, protože i desítky let staré skleníky stále stojí a majiteli slouží. Nevýhodou může být jeho křehkost, kdy stačí třeba dovádění dětí, kdy kromě rozbití drahého skla hrozí pořezání. Dnes už se ve velké míře přešlo na polykarbonát, což je pevný materiál používaný také ve strojírenství.

polykarbonátové desky

Jeho cena je nízká, a ještě k tomu navíc je opravdu lehký, což je důvod, proč je tak oblíbený. Nízká hmotnost umožňuje také méně masivní konstrukci, ovšem nemusíte se bát, že by nevydržela, protože se mnohdy vyrábí z hliníku. Živnost polykarbonátu se okolo 16 let. To vůbec nemusí být problém, protože potom si můžeme zakoupit makrolon, který poznáme podle tvaru, který můžeme popsat jako desku složenou z tenkých kvádrů vedle sebe. Jestliže potřebujete určitý rozměr, tak to není problém, protože se jich prodává celá řada.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup