Pořiďte si kvalitní písek

Vlastnictví bazénu nabízí člověku nejednu přednost, ale bohužel i nejednu starost. Člověk se tu může dejme tomu osvěžovat za teplých dní, může se tu smočit i vyřádit dosyta, může tu (v případě, že jde o bazén vlastní) setrvávat dnem i nocí, sám či s přáteli. A je celá řada dalších příjemných činností, jež lze provozovat právě jenom díky bazénu.
krásný bazén
Ovšem aby byl pobyt v takové nádrži a jejím okolí příjemný, musí být zde napuštěná voda dokonale čistá. To aby se do ní dalo vstoupit bez obav, že tu koupající se něco chytí, aby bylo vstoupení do takové vody potěšením.
Má-li pak být taková voda čistá, je nezbytně zapotřebí se o to zasadit. Nikomu se tato nevyčistí sama od sebe. Právě naopak – jestli voda ve venkovním bazénu něco umí, pak se kazit přičiněním spadu z okolí a dalších nečistot, respektive činností mikroorganismů a řas.
K tomu, aby byla voda stále čistá, byl vynalezen nejeden pomocník. Nejedno zařízení dnes prokazuje člověku dobré služby tím, že se stará o čištění bazénové vody.
Máme tu třeba nejeden typ filtrace, jež nesmí u žádného bazénu chybět. Protože právě toto zařízení vychytává plovoucí špínu a tím k dosažení čistoty významně napomáhá. Ovšem má-li tomu tak stoprocentně být, nestačí jenom pořízení si samotné filtrace, ale je třeba také vsadit na dokonalý písek do pískové filtrace https://eshop.techneco.eu/Pisek-do-piskovych-filtru. Právě písek je tu totiž filtrem, jímž je proháněna voda z bazénu a na němž ulpívá to, co v ní nemá co pohledávat.
palmy nad bazénem
Jak má tento písek vypadat?
1) V první řadě musí mít zrna takové velikosti, jakou udává výrobce té které filtrace. To aby byly mezi zrny optimální kanálky, jimiž voda protéká.
2) Dále musí mít tento písek na zrnech ostré hrany. Na těch se totiž právě nečistoty zachycují. Je-li písek používáním ohlazen, přestává tuto funkci plnit a je třeba ho vyměnit.
3) A nesmí se rozhodně zapomínat na to, že je třeba tento písek během používání občas proplachovat, aby se nečistoty, jež jsou v něm zachyceny, odstranily.
Jenom pak je totiž naděje na čistou bazénovou vodu. Jenom když je v pořádku jen zdánlivě banální písek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup