Mýval, jako společník do bytu?

Právě jste se nastěhovali do nového, krásného bytu a přemýšlíte, nad koupí nějakého nového člena rodiny? Na výběr máte z mnoha zvířat. Mezi nejčastěji pořizované patří kočka, pes, morče, králík, křeček nebo třeba rybičky. Slyšeli jste už ale někdy o mývalovi jako o společníkovi do bytu? Pokud ne, pojďme si spolu toto zvířátko přiblížit a zhodnotit všechny úskalí života s ním.

mýval s rukou člověka

Mýval severní (nebo také medvídek mýval), je savec, pocházející ze Severní Ameriky. Obvykle se dorůstá čtyřicet až sedmdesát centimetrů (záleží na pohlaví a genetické predispozici) a váží od tři a půl do devíti kilo. Je typický svoji hustou šedou srstí. Ocas mívá s černými pruhy. Dalším typickým vzhledovým rysem jsou černé kruhy kolem očí. Celkově budí dojem malého, roztomilého zvířátka. Toto zvíře má i svoji specifickou povahu. Zcela bez pochyby můžeme prohlásit, že se jedná o tvrdohlavé, zvídavé a velice vychytralé zvíře.  Nicméně je nutné mít na paměti, že se stále jedná o šelmu. Je tedy opravdu vhodná do bytu?
mýval v lese

Pokud se rozhodneme chovat mývaly, je zapotřebí mít neustále na paměti všechny jeho povahové rysy. Musíme podotknout, že ačkoliv se jedná o trend poslední doby, mýval opravdu není vhodné zvíře do bytu. Pokud si jej pořídíte již jako mládě, může se zdát, že vše bude v pořádku a stane se dalším členem rodiny. Bohužel během dospívání téměř vždy zvlčí. Jedná se o zvíře, které se nedrží na zemi (například jako pes), ale šplhá, kde může. Ve chvílích nudy svou zvídavost uplatňuje devastováním vašeho nábytku (trhání záclon, rozebírání televize na součástky a podobně). Jakmile jej budete chtít opět zavřít do klece, spustíte nelítostný boj, ve kterém můžete přijít k mnohým zraněním.

Pokud tedy nemáte možnost postavit mývalovi velkou voliéru na zahradě, raději si vyberte jiného domácího mazlíčka. Mohli byste tohoto výběru hořce litovat. Mnohá zvířata musela být již utracena, neboť jeho majitelé si neuvědomovali všechny rizika a viděli v mývalovi pouze to roztomilé zvířátko.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup