4 věci, které byste neměli dělat se svým psem během COVID

Nedezinfikujte tlapky svého psa!
Jejich nohy jsou citlivé a propustné a pomáhají jim zůstat v pohodě. Jejich polštářky nohou mohou mít často mikroskopické řezy nebo oděrky. Obsah alkoholu v dezinfekčním prostředku bude ránu štípat a dráždit. Psi si také často čistí své vložky jako součást procesu chlazení a pro vlastní potřeby péče. Olizování a požívání dezinfekce je pro ně jedovaté. I když to myslíte dobře, nechceme, abyste museli vzít svého psa na pohotovostní veterinární prohlídku. Jakékoli známky nevolnosti, zvracení a průjmu, pokud si myslíte, že váš pes požil i malé množství dezinfekčního prostředku, by měl být vyšetřen veterinárním lékařem.

Nenuťte svého psa nosit masku.
Dělají masky pro psy; je to oportunistický trh přitahující impulzivní a uniformované kupce. Za prvé, psi náš lidský kmen COVID snadno nedostanou. COVID byl u psů zjištěn jen zřídka a pouze za polehčujících okolností. K tomu, aby váš pes dostal COVID, by to trvalo mnohem víc, než abyste s ním byli nemocní doma. Takže je pro ně velmi těžké získat náš COVID.

m

Proč psi nepotřebují ochranná opatření proti lidským virům

Psi jsou obvykle očkováni proti mnoha jejich vlastním psím kmenům koronavirů, které neovlivňují lidi. Nasazení masky na vašeho psa pouze odebírá schopnosti vašeho psa a způsobuje, že se cítí zdrženlivý a vyděšený, což může vést k agresivnímu chování.

Psi se v létě nemají jak ochladit, očekávají, že budou dýchat, což s maskou nezvládnou. A pokud nejsou agresivním typem, pravděpodobně se budou stále pokoušet masku sundat, protože blokuje jejich schopnost volně čichat, olizovat a chutnat, takže pokud je hlavní myšlenkou z lidského hlediska chránit psa před bakteriemi – jak ochranné je všechno to přidané rozčilování obličeje! Ne moc – výsledky jsou kontraproduktivní.

Vyhněte se dlouhodobému pobytu se psem v nových uzavřených prostorách
Pokud vezmete svého psa do nákupního centra, ke kadeřníkovi, na výcvik psů nebo ke kamarádovi, je pro vás všechno, co zahrnuje vás a psa několik hodin uvnitř a kolem cizích lidí, vysoce rizikové! Zkuste se prozatím vyhnout zbytečným návštěvám domácích mazlíčků nebo schůzkám a vnitřním aktivitám. Příliš blízký kontakt vašemu psovi neublíží, ale může ovlivnit vás. Zůstaňte doma, zůstaňte v bezpečí.

m

Pokud prodáte psa v době COVID – Cenu prosím udržujte realistickou

To je něčí investice do života psa. Doufáme, že jste si vybrali někoho, kdo si pejska pořizuje ze správných důvodů, a chceme, aby to dopadlo dobře pro všechny zúčastněné.

Nyní víte, jak chránit sebe a svého psa během pandemie

V tomto článku jsme diskutovali o tom, co váš pes nepotřebuje, abyste pro něj během pandemie udělali. Chraňte sebe, své přátele a rodinu. Nepoužívejte dezinfekci k dezinfekci tlapek vašeho psa, i když máte ty nejlepší úmysly. Prosím, nenuťte svého psa nosit masku, masku by měli nosit pouze lidé. Pro vaši bezpečnost se po delší dobu vyhněte uzavřeným prostorům. A pokud prodáváte nebo kupujete psa v době COVID, ujistěte se, že cena je rozumná a prodejce má dobrou pověst.