Co takhle Slovinsko?

Znám ve svém okolí docela dost lidí, kteří byli třeba ve Francii. Chorvatsku, Řecku, Itálii, Španělsku a podobných turisticky známých destinacích. Znám i ty, kteří byli někde v Americe, o těch, kteří navštívili naše bezprostřední sousedy, už ani nemluvě. Ale ať ve své mysli pátrám sebeusilovněji, ne, a ne si vzpomenout, že bych znal někoho, kdo už byl ve Slovinsku. Myslím Slovinsko, nikoliv Slovensko – to, aby nedošlo u nepozorných čtenářů k mýlce.

slovinské hory

Zatímco byla bývalá Jugoslávie za minulého režimu snem mnohých z našinců a dnes se stalo Chorvatsko coby její bývalá součást zemí, do které jezdí celé zástupy našinců, Slovinsko je zemí, o které se zase až tak často neslyší.
A to je chyba. Protože i Slovinsko má turistům co nabídnout. A nevěříte-li mi snad, podívejte se zde:. A třeba i sami uznáte, že to není ani trochu špatná či nezajímavá nabídka.
Skutečnost, že tato země není v našich končinách známá jako cíl nesčetných zástupů cestovatelů, neznamená, že by si tu člověk neužil. Vždyť jak romantické může být třeba ubytování se v nějaké té krásné dřevěné chatce, tradičně vybavené a jako dělané pro ideální dovolenou, nalézající se na upraveném místě uprostřed zeleně! Jak jenom může zdejší klid prospět pocuchaným nervům, jež v dnešní, a nejen v dnešní době mívá kdekdo!

Bled Slovinsko

A proč by člověk nemohl načerpat ztracenou energii právě zde, že? V chatkách, z nichž každá vypráví svoji vlastní bylinkovou pohádku.
A bydlením to pochopitelně nemůže končit a také nekončí. Po snídani plné místních domácích dobrot se tu lze oddávat nejrůznější relaxaci dosyta, není nikoho, kdo by si tu v tomto ohledu nepřišel na své.
A když se nad tím zamyslíte – čím třeba i následně zaujmete, až budete o své dovolené vyprávět? Paříží či Alpami, kde už byl pomalu každý, nebo Slovinskem, o kterém se toho u nás vesměs zase až tak moc neví?