Chyby, kterých se dopouštíme před cestou na dovolenou

S nadcházejícím létem přichází na řadu i výběr dovolené. Pobyt v zahraničí však může způsobit řadu potíží, na které bychom měli být ještě před odjezdem připraveni.
 Rodina na pláži

  • Výběr na poslední chvíli

Letní dovolenou bychom měli začít plánovat včas. Správný výběr destinace, nákup zájezdu či rezervace ubytování je potřeba zajistit co nejdříve. Nejčastější problém tkví právě v tom, že spousta lidí nechává výběr dovolené na poslední chvíli, kdy už bývá nabídka velmi omezená.
 
Pokud tedy máte na dovolenou konkrétní požadavky, je potřeba vybírat dovolenou ideálně s tříměsíčním předstihem. To však platí pouze v případě, že máte specifické požadavky nebo chcete cestovat s celou rodinou. Pokud plánujete dovolenou pouze ve dvou, tak je nejlepší variantou opravdu nechat výběr až na poslední chvíli a zvolit z širolé nabídky last minute zájezdů.
 

  • Doklady s propadlou platností

Taková samozřejmost jako platný doklad je přeci úplně zbytečné připomínat, ale právě proto tuto skutečnost spousta lidí podceňuje. Taková nepozornost vám může velmi snadno přerušit cestovní plány. Vyřízení nového dokladu trvá i měsíc.
 
Cestovní pas pak můžete vyřídit i ve zkrácené lhůtě, pokud si samozřejmě připlatíte. Jeho platnost je ale omezená pouze na 6 měsíců a jeho cena je 1 500 Kč. Ty tam jsou doby, kdy dítě mohlo být zapsané ve vašem cestovním pase, od roku 2012 musí mít každé dítě svůj vlastní.
 Slunění u bazénu

  • Cestovní pojištění

Cestovní pojištění jako zbytečné vyhazování peněz? Vám se přeci určitě nic nestane. Nepříjemná událost vás však může nečekaně zaskočit, zvlášť v případě kdy nehodláte strávit dovolenou odpočíváním na pláži. Pokud nechcete zbytečně utrácet, sjednejte si alespoň základní pojištění léčebných výloh, které vyjde opravdu na pár korun a pro klid v duši se rozhodně vyplatí. Pojistka, která vyjde na několik korun, totiž může ve výsledku pokrýt statisícové léčebné výlohy v případě nehody v zahraničí.