V okolí Lago di Garda si užijete báječnou italskou dovolenou

Turisté míří hlavně do Říma, Benátek nebo Florencie. Ano, zejména ti, kterým učarovala italská historie a kultura. Pokud se ale zajímáte spíše o přírodní krásy, nemůžete si nechat ujít kouzelnou atmosféru v okolí Gardského jezera. Právě kolem něj si totiž užijete cyklostezky a horské túry stejně tak, jako nevšední vodní sporty. Pokud máte rádi pohodu v místech, kde se vážně nespěchá, Itálii rozhodně oceníte – ať už se vydáte tím či oním směrem, neuděláte vůbec žádnou chybu…

lake-143355_1920

Řím je také velmi atraktivním místem

Nepostavil se přes noc, odkazuje na antickou minulost a středověkou slávu oblasti, ze které vysílali do světa svá poselstva mocní papeži. Řím nikdy z mapy docela nezmizel, jeho význam je totiž v běhu staletí obrovský a nesmí chybět v učebnicích dějepisu. Forum Romanum, Janusův oblouk nebo pomník císaře Traiana, Circus Maximus a Koloseum, ale také Andělský hrad, račte se seznámit s turistickými atrakcemi číslo jedna a nezapomeňte ani na fontánu di Trevi, která si zahrála i v několika slavných snímcích druhé poloviny dvacátého věku.

garda-2799174_1920

Lago di Garda je synonymem jarní a letní pohody, zamířit na dovolenou sem můžete nejen v době parných červencových dnů, ale i tehdy, když teprve všechno pomalu rozkvétá – a věřte, že si budete připadat doslova jako v ráji. Nejde totiž jen o samotné Gardské jezero, jehož plocha 370 kilometrů čtverečních je opravdu úctyhodná. Zajímavé je hlavně okolí tohoto místa, kde si užijete cyklistiky i turistiky víc než dost. Biking, horolezectví nebo windsurfing? Vyberte si podle svého gusta a nezapomeňte, že Itálie je zemí plnou zeleně, kde si na své nepřijdou jen turisté bažící hlavně po architektonických skvostech dávné minulosti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup