Turbodmychadlo vyžaduje jistou péči a pozornost

V dřívějších dobách byla tato součástka běžná u sportovních vozidel. Ono ani není divu, vždyť její prioritou bylo zvednout výkon vozidla a ukázat jak je rychlé. V současné době je ovšem celkem běžná součástka, která je součástí jak osobních automobilů, tak u nákladních vozidel. Tato součást motoru je ideální v tom, že dokáže zvýšit jeho výkon. Kromě dvou větších částí, což je turbína a kompresor, obsahuje další poměrné malé součástky a všechno tvoří jistý komplet. Jakmile dojde k poruše některé z nich a může se jednat o ložisko, ovládací táhlo nebo i řízení regulace, poté to řidič ihned zaznamená. Turbodmychadlo začne stávkovat a výkon automobilu bude rozhodně špatný. Ačkoliv to nevypadá dobře, tak to nemusí značit, že oprava bude nějak výrazně složitá. Existuje regenerace turbodmychadel, která je skvělým řešením, protože se dá vadný díl nahradit, opravit nebo jednoduše zprovoznit, aby zase výkon byl znatelný.

sportovní motor

Pozor na olej

Ačkoliv se podíváte na turbodmychadlo, tak vás může napadnout, že přece to nemůže být žádná citlivka a musí to něco vydržet. Jenomže ne všechno, co na pohled vypadá skvěle, také tak je. Turbodmychadla https://www.turboexpert24.cz běžně při své práci dosahují vysokých hodnot otáček a tím se samozřejmě zahřívají, mnohdy se jedná o teploty přesahující i 800 °C, což rozhodně není málo. Je nesmírně důležité, aby docházelo ke chlazení kluzných ložisek. Na nich je totiž upevněna hřídel, která spojuje turbínové a sací kolo. O chlazení se postará olej a jeho oběh zajišťuje olejové čerpadlo. Pokud není zde dostatečná hladina, poté je zřejmé, co se může i s takovým kolosem stát. Regenerace turbodmychadel je skutečně efektivním řešením, ale přesto věnovat pozornost této součásti motoru se rovněž vyplatí, jelikož se prodlouží jeho životnost.

turbo

Dostupnost pro každé vozidlo

TurboExpert se zabývá regenerací a servisem turbodmychadel a lze si zde zakoupit přesně takový typ, který bude sloužit ve vašem vozidle. Není třeba se obávat o kvalitní zpracování, jelikož na regeneraci se používají výhradně kvalitní díly a to samé platí i o vyvažování rotorů. Nechybí rozhodně víceúrovňová kontrola, což je dostatečnou zárukou, že získáte kvalitní repasované turbo a za velmi dobře dostupnou cenovou relaci. Samozřejmě není problém získat protokol o dovažování a test na utěsnění.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup