Kam za kulturou o prázdninách?

Shakespearovské slavnosti už řadu let dominují v letních měsících v nabídce kulturních zážitků. A protože scény těchto klasických divadelních her bývají situovány do historických budov, hradů a zámků po celé republice, návštěvnost bývá opravdu vysoká. Kdo by nechtěl strávit letní večer ve společnosti hereckých osobností, obsazovaných do her tohoto velikána. Ať už je to Hamlet, Večer tříkrálový či Veselé paničky windsorské. V letošní sezóně bude poprvé uvedená i anglicky hraná komedie Něco za něco. Za Kulturou na střeše je možné vyrazit na letní scénu obchodního centra ve Vysočanech. A vybírat si je opravdu z čeho. Čtyřicet pět titulů během letních prázdnin. V podání známých osobností. V letošním roce bude jako premiéra uvedena detektivní komedie s optimistickým názvem Příště ho zabiju sám. Se svými show se představí rovněž celá řada komiků a připravená představení jsou i pro děti. Pohádkový muzikál Princové jsou na draka svými známými písničkami určitě potěší celou rodinu. Ani v případě nepříznivého počasí diváci o kulturní zážitek nepřijdou. Náhradní prostory nabízí nedaleké kamenné divadlo. 

Letní scéna

Za kulturním zážitkem je možné vyrazit i k řece. V tamních Lázních se kromě pravidelného promítání v letním kině můžete těšit na celou řadu kulturních akcí. Jak pro děti, tak pro dospělé. Častá vystoupení tu předvádějí mistři zábavy ze stand up comedy Na stojáka.  Svoje diváky si najdou i humorná představení v podání Divadla pod kloboukem. Jeviště často slouží i pro hudební tělesa, která tu hrají k tanci.

Kultura o prázdninách

Artisté a performéři se i toto léto sjedou z celé Evropy, aby na obří scéně předvedli nejmodernější světelnou show, doprovázející koncerty elektronické taneční hudby. Festival pouličního divadla za dveřmi nabídne čtyřicet divadelních a loutkových představení. Součástí této scény je kabinet kuriozit, které milují všechny děti. Mezinárodní festival s názvem Vzduchem nabízí nevšední cirkusové zážitky. Klaunerie Letem sokolím hnízdem určitě pobaví všechny milovníky dobrého humoru. Bratři v tričku spolu s Kolektivem tu představí novou mysliveckou romanci Lov.