Knihy, které stojí za přečtení

Ať už jste se čtením skončili odchodem ze školních lavic a vaše čtenářská kariéra skončila dosažením požadovaného vzdělání, nebo knihy jednoduše milujete a nedokážete si bez čtení představit svůj volný čas, určitě si nadějete chvíli a věnujete čas knihám, které by si měl každý za život přečíst.

Každá kniha má svého čtenáře!

Umberto Eco – Jméno Růže

Historický román, napsaný italským spisovatelem. Děj se odehrává ve starém opatství, obývaném mnichy. Téměř poklidný život ale naruší série záhadných vražd, při jejichž řešení vychází najevo tajemství, nejen které sídlo ukrývá ve svých komnatách, ale zároveň i jeho obyvatel. Zalíbení si najdou milovníci detektivek, nebo i posluchači napínavého příběhu, ve kterém nechybí inteligence, smrt, intriky, nebo láska.

John Green – Hvězdy nám nepřáli

Kniha patří mezi novodobou světovou literaturu, napsána byla teprve v roce 2017 a ve velmi krátkém okamžiku získala velký ohlas a úspěch. Příběh pojednává i mladistvé dívce, která bojuje se zákeřnou nemocí. Seznámí se s chlapcem, který boj se svým onemocněním vyhrál. Tráví spolu veškeré společné chvíle, zvládají starosti všedního dne a zároveň bojují proti těžké nemoci, která jim velmi zasahuje do života. Jedná se o silný příběh dvou lidí, kterým opravdu: „hvězdy nepřály“. Na své si přijdou především romantici, ale předem říkáme, že i když o humorně pojatý, jedná se o citlivý příběh a velmi smutný příběh.

Láska v knize popsaná dokáže vtáhnout čtenáře do děje.

George Orwell – Farma zvířat

Dílo, které bylo napsáno již v první polovině 20. století pojednává o životě zvířat na Farmě, kteří vyhnali lidské obyvatele z důvodu vykořisťování a špatné správy a rozhodli se převzít vládu nad svým obydlím. Během dějové linky můžeme sledovat, jak se pomalu ale jistě zvířecí povaha více podobá té lidské i vč. špatných vlastností a ukazuje, co s duší může udělat moc a síla. Mnoho čtenářů naznalo, že se jedná o velmi nadčasové dílo a i dnes, téměř o 100 let později od jeho vydání je nám děj v něm popsaný více než známý i v současném životě. Věta: „Všichni jsme si rovni! Ale my jsme si rovnější!“ se zcela bez diskuzí zapsala do historie naší společnosti.