Pozor na Kanadu


Když na to přijde, můžeme se my Češi třeba i v libovolném okamžiku rozhodnout, popadnout třeba i jenom peníze a pas (a vlastně někdy ani ten pas nepotřebujeme) a vyrazit na cesty, tam, kam nás to táhne. Klidně i až někam za oceán. Naše úřady už ve vycestování nikomu nebrání a ve spoustě dalších zemí jsou našinci vítáni nebo aspoň tolerováni. A tak mohou někteří z nás třeba i do Kanady. A pokud se jim tam na rozdíl ode mne pořád ještě chce, mohou se tam vypravit. A třeba je tam pustí, aby takoví našinci poznali, jaká má Kanada města a jakou přírodu.

javorový list

Ovšem taková Kanada může představovat i celou řadu možných nebezpečí a rizik. To není jako u nás doma, kde se vyznáme a kde dokážeme spoustě nebezpečí předejít nebo aspoň poměrně snadno zvládnout jejich důsledky. V takové cizině jsme daleko bezbrannější a zranitelnější. A tak by se nám nemusel třeba vyplatit ani pobyt ve městech typu Toronto, Montreal nebo Vancouver. A ani příroda tam není stejná, a proto jeden ani netuší, co by se mohlo stát i v tamní přírodě. Třeba by se našincům nástrahy k jejich štěstí vyhnuly, třeba ale také ne.

kanadské město

A protože je určitě pravdivá moudrost o tom, že štěstí přeje připraveným, měli by se i ti z nás, kdo se za velkou louži chystají, na možná ohrožení připravit. A naprostou samozřejmostí a základem prevence před nepříjemnými důsledky vnějších vlivů by mělo být i kvalitní pojištění, které pomůže dost efektivně pomáhat s následky, které by byly v Kanadě jinak nepříjemné a někdy i nezvladatelné a neřešitelné.

A tam byste měli vědět i o Axa Assistance a o možnosti zajistit si tu právě tolik potřebné cestovní pojištění, které za vás v případě potřeby vyřeší vše, co je třeba vyřešit. Tedy hlavně finanční stránku problémů, které by se vám nemusely právě v Kanadě vyhnout. A které by vám mohly notně zkomplikovat vaši existenci. Zatímco ti pojištění snad přežijí Kanadu bez vážnější újmy.