Máte problém s nízkým rozpočtem na výstavbu dřevěného altánu?

chatka

Každý, kdo má dostatečně velký exteriér, tak se určitě těší z možnosti využití svého prostoru na dřevěné zahradní stavby. Odpočinek nebo nějaký druh pomoci, který vám může usnadnit uskladnění zahradní výbavy a techniky nebo chcete mít zajištěné místo pro rodinné setkání, důvodů proč si zakoupit zahradní stavby je nespočetně mnoho. Avšak při samotné realizaci nezapomeňte také myslet na její potřebné náklady a rozdíly mezi materiály. Náklady jsou ve většině případů omezující, protože pokud nemáte dostatečný rozpočet, tak se budete muset vědět trochu uskromnit nebo změnit své plány. Jak tedy můžete ušetřit za dřevěné zahradní domky?

Jak vymyslet základy zahradní stavby

Stejně jako u jiných stavbách, tak plány začínají od konstrukce. Dřevěné chaty musí mít konstrukční systém, který je především ve všem přizpůsoben účelem zahradní stavby. V zahradě dokážou nejvíce vyniknout dřevěné chaty, které vypadají také esteticky. Pokud vám však dřevo z nějakého důvodu velmi nevyhovuje nebo si nepotrpíte na přírodní materiály, tak můžete dřevěné altány nahradit například plechovými, kovovými nebo plastovými altány. Dřevěné altány a jejich konstrukce však můžete ozdobit také popínavými rostlinami. Pokud bude konstrukce správně navržena a také si důkladně vyberete druh dřeva, tak můžete výrazně prodloužit životnost dřevěné chatky.

Výběr správného materiálu

Dřevěné altány si předem navrhněte a udělejte si podrobný návrh konstrukce a celé stavby. Je třeba, abyste také změřili a určili míry, které pak ještě přepočítáte. Pokud budete vědět, jaký vybrat materiál, tak jej budete muset sehnat v požadovaných mírách a nařezat. Na dřevěné zahradní domky můžete použít smrkové dřevo, které patří také k nejlevnějším materiálům. Pokud vám bude vše rozměrově sedět, tak se můžete pustit rovnou do stavby a změnit svůj exteriér.

Umístění a základ

Při výběru místa pro dřevěné chaty si dejte záležet na tom, aby byl umístěn na pevném podkladu. Jak povrch máte na výběr beton nebo konstrukci z trámů. Lepší možností pro vás zůstává rozhodně beton, protože tak bude mít stavba větší stabilitu.