Klíč k vydatnému a dlouhému životu

Klíčem ke zdravému a dlouhému žití je samozřejmě správná životospráva a ta se nám mnohdy vymyká z rukou i našich představ. Ale abychom se vrátili zpátky ke lnu, tak rozhodně se mu nedá upřít jeho dlouhověká služba lidstvu. Snad již po tisíce let nám přináší užitek a skutečně se v minulosti pěstoval kvůli tomu, aby byl oděvní průmysl zásoben vysoce kvalitní látkou. Lněný materiál se prodává i dnes, ale v současné době se zjistilo, že len má mnoho dalších skvělých účinků a to mají především na svědomí jeho semínka.

lněné celé

Malá, ale vydatná semínka

Ač se to nezdá a jsou skutečně velmi malá, tak nesou v sobě tolik zdraví prospěšných látek, že je to až neuvěřitelné. Patří mezi významné zdroje vlákniny a obsahují klíčové složky omega-3 mastných kyselin, přesně takové, co zkrátka v jídelníčku mnohdy chybí. Pokud si zakoupíme lněná semínka Nakliceno.cz, tak máme jistotu, že produkt je zpracován pod přísnou kontrolou a tudíž ve vysoké kvalitě. Například je velmi zajímavé, že ve sto gramech lněných semínek je 100 % doporučené denní dávky vlákniny, což je 28 gramů. Je ale pravdou, že pokud chceme co nejvíce vlákniny získat pro organismus, tak je musíme nějakým způsobem narušit. Buď drcením, nebo mletím. Vzhledem k tomu, že jsou plná oleje, tak by se tento proces měl udělat těsně před konzumací. Tím zaručíme to, že nám nebudou žluknout.

lněné semínko

Kdo nejí ryby a je vegetarián

Jsme lidé rozdílní a tak každý bude preferovat jinou stravu nebo nebude konzumovat všechno, ačkoliv je to zdravé. To se týká například ryb, které jsou velmi chutné, ale ne každý jim přijde na chuť. Právě lněná semínka a lněný olej mohou být skvělou náhradou. Obsahují esenciální mastné kyseliny, jsou zdrojem omega-3 a také omega-6 mastných kyselin. Dále v nich nalezneme vitamín E, provitamín A, enzymy, fytoestrogeny a mnohé další látky, které jsou pro náš organismus velmi přínosné. Lněné semínko bychom tak rozhodně měli zařadit do našeho jídelníčku.