Jaké jsou hlavní vlastnosti betonových plotů Plzeň

Betonové ploty se dnes staví u rodinných domů a v okolí průmyslových staveb či na veřejných prostranstvích. Výstavba je rychlá a efektivní a jde o cenově přijatelné řešení na desítky let.

Železobetonové díly do sebe zapadají jako skládačka

Ploty z betonových dílů, které se sestavují stavebnicovým systémem, se zhotovují z certifikovaného materiálu, jehož odolnost vůči povětrnostním vlivům se odhaduje na čtyřicet až padesát let. Do směsi se přidává špičkový cement a chemické látky pro odpuzování vody z dešťových a sněhových srážek a pro zvýšení odolnosti vůči ledu a námraze. Výrobky tak mohou být využity v terénu i za extrémních teplotních podmínek letního horka a silných mrazů, nejsou ohroženy erozí, pouze se povrch může časem pokrýt mechem a lišejníkem, který lze odstranit tlakovým čističem.

imitace cihlové zdi

Proč dát betonovému plotu přednost

Dá se rozebrat – stěží najdete jinou variantu neprůhledného ohraničení pozemku, které by bylo možno demontovat a případně postavit jinde. Do země se zabetonují pouze svislé sloupky, ale desky lze mezi sloupky zasouvat jako rozebíratelný spoj.

Má přijatelný vzhled – výrobci se snaží odlévat beton do tvarových forem, aby byly zajímavé i po estetické stránce. Lze je vyzdobit popínavými keři, tisy, tújemi, azalkami a mnoha dalšími zahradními rostlinami.

kamenná zeď

Je tenký – nezabere na pozemku mnoho místa a je možné jej zkombinovat s živým plotem.

Nevyžaduje údržbu – po celou dobu jeho životnosti. Povrch je možné kdykoli změnit nátěrem barvy určené pro domovní fasády, ale pokud vám vyhovuje jeho původní vzhled, není nutné se o něj pravidelně starat tak, jak to vyžaduje dřevo.

Všechny výhody zdiva – skrze betonové ploty Plzeň není vidět, odráží zvukové vlny a tím snižuje na pozemku hlučnost, funguje jako hradba před zvířeným prachem z ulice a pokud je zapuštěný alespoň 30 cm pod úroveň země, brání podhrabání zvířat.