Každý z nás se může nečekaně nebo vlivem dlouhodobě trvajících okolností dostat do hmotné nouze a bude potřebovat pomoc. Anebo se rozhodne, že si zrenovuje byt a nakoupí nové zařízení. Možností, kdy můžeme potřebovat takzvanou finanční injekci, je celá řada. Pokud nemáme dostatečnou hotovost, asi budeme muset někde najít pomoc.
· Může se stát, že při hledání vhodného poskytovatele narazíte na jeden termín, kterým je nebankovní hypotéka bez registru.
· To, že se nejedná o bankovního poskytovatele, je z označení jistě patrné.
· Ten registr je však trochu matoucí.
Nejedná se tu o to, že by poskytovatele vůbec nezajímalo, jestli nemáte náhodou záznamy v těchto registrech.
– Spíše se tu jedná o velkou toleranci k těmto záležitostech.
Hypotéky bez registrů jsou totiž výhradně podnikatelské úvěry. Se souhlasem se tedy může do bankovních i nebankovních registrů nahlédnout. Opoždění platby, zesplatněný úvěr a další „prohřešky“ však nemusejí být nutně nepřekonatelnou překážkou v získání úvěru. Do registrů se nahlíží z jiného důvodu. Jde o to zjistit, jestli potencionální klient není v zoufalé situaci, které se říká předlužení. Ale ani v tomto případě není nic ztraceno. Úvěry se dají přeci vyplatit.
Pomoc není odmítnuta nikomu
Při nahlédnutí do registrů ale může dojít i k jinému překvapení. Standardně je nabízena úroková sazba od šesti procent. Pokud poskytovatel uzná, že záznamy v registrech nejsou závažného charakteru, pak mu může být nabídnuta sazba od tří procent. U podnikatelů je také možné tolerovat i nízké daňové přiznání. I žadatel, který nepatří mezi podnikatele, může zažádat o finanční pomoc. V tomto případě se bude jednat o spotřebitelský úvěr.
· Podmínky budou v podstatě stejné.
· Do registru se sice nahlíží, ale také jen z toho důvodu, aby se daly nastavit podmínky přijatelné pro obě strany.