Sociální sítě na internetu

Co vlastně jsou, ty sociální sítě, které poslední roky provází náš život na každém kroku? Jedná se o internetovou službu, která jejím uživatelům zprostředkovává možnost komunikace mezi sebou navzájem. Tato komunikace může probíhat veřejně nebo soukromě. Navíc umožňuje sdílet textové příspěvky, videa a fotografie. Každá síť se od těch ostatních vždy mírně odlišuje.
loga sociálních sítí

Většina z nás žije v domnění, že první sociální sítí byl Facebook.  To je ale velký omyl. Už před Facebookem spolu lidé komunikovali přes nejrůznější sítě jako například Skype, ICQ, nebo nejrůznější chaty (čti čety).  Ale až Facebook se stal revolucí, nebyla to jen síť na určená ke komunikaci, ale je to síť, na které se můžete naprosto odhalit, navíc odhalit tak, jak chcete, aby vás ostatní viděli. Facebook je vlastně síť, která těží z podřadné lidské vlastnosti, a tou je potřeba chlubit se, k dokonalosti to dotáhli vývojáři aplikace Instagram, což je vlastně síť, která je určena pouze na sdílení fotografií, bohužel se to zvrhlo v to, že je tato síť zahlcena překrásnými naaranžovanými fotkami, které ovšem v 90% případech, nemají s realitou nic společné. 

Ale zpět k Facebooku, nejenom tedy, že zde můžete s přáteli komunikovat, ale můžete sem vyvěsit cokoli, co chcete, aby ostatní viděli a záviděli vám to. Ale abychom jen nekritizovali, Facebook se může využívat i k pozitivním účelům, které chcete, aby zaznamenal co největší počet lidí, např. vybírání peněz na nemocné děti, nabízení zvířat v útulku nebo je i velké plus to, že můžete vidět, jak se mají vaši spolužáci, které jste mnoho let neviděli.
sociální média
Nabízí se tedy otázka, kdy je sociální síť dobrým sluhou a kdy už se vám stala zlým pánem? Pokud ji využíváte jen k vašim potřebám, abyste si vyřídili nezbytnosti, popřípadě komunikovali s lidmi, které nemáme možnost jednoduše potkat, tak je to naprosto skvělá věc, ovšem pokud patříte mezi ty, kteří v každé volné chvíli tasí z kapsy mobil, aby rychle zkouknuli, co je na jejich zdi nového, asi sami cítíte, že v tomto případě už je vaše chování trošku nezdravé ba až přes čáru.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup