Pěstování zeleniny, jak jej neznáte

Existuje mnoho lidí, které by ani nenapadlo, že by si mohli vypěstovat vlastní zeleninu – práce s půdou jim nevoní a dávají přednost nákupu v obchodech. A to třeba i přes to, že o prostor a půdu k využití nemají nouzi. A pak je zde spousta těch, kteří by zahradničili velice rádi, ale nemají kde. Chybí jim vlastní zahrádka, a dokonce nemají ani balkón, kam by umístili truhlíky se zeminou. Ať už patříte do libovolné z výše jmenovaných kategorií, měli byste vědět o tom, že je zde způsob, jak si vypěstovat bohatou úrodu, aniž byste zanořili ruce do půdy. Jedná se o pěstování mladých výhonků rostlin!semena, dřevěná lžíce
To jediné, co potřebujete ke klíčení semínek, jsou vlastně semínka samotná. O všechno ostatní, co je k tomu potřeba, už se postará příroda. Stačí, kdy umístíte nádobu na vhodné teplé a světlé místo a budete průběžně dolévat vodu.
Ano, opravdu je to tak snadné, takže je dost pravděpodobné, že tento způsob „pěstování zeleniny“ osloví i ty, kterým je zahradničení na hony vzdálené. Vždyť je to tak prosté, že to zvládnou i vaše děti.
Semínka jsou základ. Ale hodit se vám bude jistě i dobrá nádoba.
Vystačit si můžete s čímkoli, jen si dejte pozor na to, aby se jednalo o zdravotně nezávadný materiál. Stejně tak platí, že semena, která zvolíte, musí být kvalitní, a chemicky neošetřená. Jinak si místo pevného zdraví můžete přivodit otravu a návštěvu nemocnice.semenáč, kamenitá půda, rostlina
Jestliže hledáte něco lepšího, než starou zavařovací sklenici, sáhněte po speciální stohovatelné misce na klíčení, která je navržena tak, aby vám celý proces maximálně usnadnila. Velkou výhodou je jistě to, že na jednotlivých patrech můžete pěstovat různé druhy výhonků, ale prolévat je budete všechny najednou. A to vám ušetří čas i vodu.
Právě voda je to poslední, co je nezbytné. Nejprve do ní semena ponořte přes noc, a jakmile nabobtnají, vodu slijte a následně už je jen udržujte vlhká. Jakmile jejich klíčky dosáhnou potřebné velikosti, můžete sklízet!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup