Krásné nehty i v zimě

Prvním předpokladem je správná péče o své ruce. Pravidelným používáním krémů na ruce dopřejeme základní péči i naším nehtům. Nehty, stejně tak jako lidská kůže, mají v chladném počasí sklon k vysušování. Krom krémů dobrou službu našim rukám zajistí i kvalitní olivový či kokosový olej, který necháme do kůže vstřebat. Stejně tak je velmi přínosné alespoň občas dopřát našim rukám a nehtům výživný zábal.
 lakování nehtů
Pokud již naše nehty nezáří zdravím, rozhodně je nelakujme klasickými laky. Tím jen problém zakryjeme a oddálíme jeho řešení. Ostatně v zimě bychom měli laky na nehty odložit a nehtům dopřát čas na jejich regeneraci a odpočinek. Když už lakovat chceme, sáhněme alespoň po vyživovacích a posilovacích lacích. Stejně tak je nutné být v pozoru u horké vody, která nehtům vůbec neprospívá. Přesto občas musíme ruce do horké vody ponořit. Řešení je vcelku jednoduché. Při úklidu ruce schovat do gumových rukavic, a pokud jsme milovníky horkých koupelí a sprch, je na místě trochu teplé vody ubrat. Nehty se nám odmění větší silou a odolností.
 
Nehty musíme i správně upravovat. Špatně prováděné pilování je může také oslabovat. Pilování provádíme jen v jednom směru. Tedy ne ze strany na stranu či dopředu a dozadu. Pilujeme jemným pilníkem, na nehty netlačíme. Na přírodní nehty je dobré používat skleněné pilníky, na gelové či akrylové nehty jsou vhodné pilníky papírové. Při správném používání pilníku, nebudou nůžky na nehty vůbec potřeba. Pokud nehty nebudeme stříhat, zamezíme tím jejich třepení a odlamování. Stejně tak není vhodné odchlipující kůžičku okolo nehtů zastřihávat. Lepší je ji zatlačit tyčinkou k domu určenou.
květ sedmikrásky
 
Mezi další problémy, které se objevují převážně v zimním období, patří záděrky a plíseň. Krom toho, že oba problémy jsou nevzhledné a bolestivé, nehty vážně poškozují. Záděrky snadno ošetříme speciální kosmetikou. Plíseň je závažnější problémem. Nejčastěji vzniká špatnou péčí o nehty nebo například nesprávně aplikovanými akrylovými nehty. V tomto případě bychom neměli otálet a vyhledat lékařskou pomoc.
 
Neméně důležitá je správná výživa. Vhodné je do jídelníčku zařadit potraviny bohaté na vitamíny B a C. Na bílkoviny bohatá strava prospěje křehkým nehtům. Proto je vhodné do jídelníčku zařadit luštěniny, vejce, maso a ryby.