Nejúspěšnější společnosti světa

Vezměte si například společnost Apple. Tato společnost byla doslova založena v garáži. Počátky se datují do 70. let 20. století. Stala se první společností, jejíž hodnota přesáhla miliardu dolarů. A co takový Amazon? Jako malé internetové knihkupectví začalo na internetu podnikat v roce 1994 a dnes je celosvětovou jedničkou.
Společnosti, které v dnešní době mají obrovský, ne-li většinový, podíl na trhu začínali ve skromných poměrech. Dnes se mohou pyšnit miliardovými zisky. A to všechno dosáhli jen prostřednictvím využité příležitosti a obrovské vize.
Vyhledávač Google
Amazon Inc.
Jak již bylo zmíněno výše, původně se společnost zabývala čistě prodejem knih. Dnes je společnost jednou z tzv. velké čtyřky technologických společností spolu s Apple, Google a Facebooku. Zakladatelem Amazon Inc. je Jeff Bezos, který byl dokonce roku 2018 oficiálně korunován jako nejbohatší podnikatel na světě s čistou hodnotou majetku 150 miliard USD.  Amazon celkově zabírá více než 40 % všech online prodejů v USA každý rok. Společnost se v průběhu let přizpůsobila trhu a rozšířila svou působnost i do dalších oblastí. Mezi poslední je dokonce i filmový průmysl.
Počítač McBook
Apple Inc.
Původně byla společnost Apple ryze počítačovou společností, která postupem času vyvinula i vlastní software. Nadále rozšiřovala své portfolio na poli spotřební elektroniky. Výrazně se do historie elektroniky zapsal hudební přehrávač iPod, který společnost představila v roce 2001. Největší úspěch ovšem společnost slaví s mobilním telefonem iPhone, který přišel na trh v roce 2007 a bleskově se stal nejpopulárnějším a nejprodávanějším mobilním telefonem. iPhone se stal tak oblíbeným, že dokonce začal definovat trh mobilních telefonů.
Růst společnosti
Google
Kdo nezná „vygugluj si to“ jako by ani nežil. Společnost Google je pojem, který je známý skoro po celém světě. Je to nejnavštěvovanější web na světě a jednička ve vyhledávačích. Společnost kromě vyhledávání poskytuje řadu dalších služeb jako je reklama, online dokumentace, mapy. Součástí společnosti Google je i YouTube. Stejně jako u jiných úspěšných společností, i Google se zaměřil na diverzifikaci trhu, ale soustředil se hlavně na související obory internetových služeb.