Proč se vydat na dovolenou zrovna do Bulharska

Do Bulharska k moři? Proč ne, nedomnívejte se, že co země bývalého socialistického bloku, to „chudí příbuzní“. Mnohdy je tomu právě naopak ve srovnání s drahými a rádoby luxusními destinacemi.

Rozhoduje cena

Mnoho lidí se rozhoduje o volbě dovolené v souvislosti s tamními cenami ubytování, dopravy, potravin a spotřebního zboží. V Bulharsku máte prozatím stále výhodu, že se nejedná o předražené lokality, srovnatelné s některými zónami v zemích západní Evropy. Chcete-li si tedy užít báječnou dovolenou u moře s vědomím, že ještě ušetříte, ohlížejte se po ubytování právě zde. A je-li pro vás Bulharsko příliš daleko, můžete to zkusit třeba u Balatonu v Maďarsku, tam sice není slaná voda, ale prostředí tu je velmi malebné a atraktivní.

krajina v Bulharsku

Bulharsko měna je prozatím zakotvená v jejich tradičním „Lev“, ale chystá se přibližně v roce 2025 přijetí Eura. Zda je to dobře nebo špatně, posuďte sami.

Klid a pohoda

O Bulharsku se obecně ví, že tu žijí zpravidla mírumilovní a klidní lidé, milující děti, včetně těch, které se se svými rodiči vypraví na dovolenou. Někteří návštěvníci Bulharska vám potvrdí, že tamní pláže a život v přímořských oblastech i ve vnitrozemí bývá poklidnější a také bezpečnější, než například ve státech na jihu Evropy. Bulhaři se rádi věnují zejména dětem, připravují pro ně různé atrakce a pamlsky, takže pokud vyrážíte právě sem s rodinou a dětmi, nemusí to být špatná volba.

hotel v Bulharsku

Příroda

Černé moře poskytuje dostatek prostorných písečných pláží a mnoho slunečných dnů, takže si tu užijete typickou atmosféru, jako třeba na Jadranu nebo na francouzské Riviéře. Rozhodně si tu nebudete připadat jako v „chudém královstvíčku“, navíc Černé moře je velmi bohaté na minerální prvky a pro lidský organismus velmi zdravé. Okouzlí vás tu i tamní přírodní krásy a místní dobroty s dostatkem čerstvého ovoce a zeleniny, v jehož pěstování jsou Bulhaři velcí mistři.