Nespoléhejte se na štěstí


Lidé nemívají v životě vždycky jenom štěstí. Často se objevují i nejrůznější problémy, se kterými je třeba se nějak vypořádat. A je snadno pochopitelné, že jsme-li doma, řeší se nám každá potíž snáz než někde v cizině. Protože doma je doma, doma víme, jak to chodí.

Jenže přece nestrávíme doma celý život! Chce to si i něco užít. Třeba i s tím rizikem, že se nám přihodí něco nepříjemného, co nám dokáže v cizích krajích třeba i hodně zavařit. Což ale rozhodně neznamená, že bychom měli v cizích krajích bláznivě hazardovat. Prostě bychom i do ciziny měli jezdit, jak je nám to libo, jenom bychom současně měli brát v potaz možná rizika a eliminovat je, nakolik to jenom jde.

foto průplavu

Ale nebezpečí se vždy nevyhneme. Ani když jsme sebepředvídavější. A než tedy vyrazíme dejme tomu k moři, a to kamkoliv třeba od Chorvatska až po Mariánský příkop, měli bychom myslet i na zadní vrátka. Ta pomyslná, samozřejmě. Tedy měli bychom se i pojistit. U nás už se dnes nabízí pojištění snad všeho a proti všemu. A to nahrává tedy i těm, kdo cestují do ciziny a nechtějí se tam zbytečně bát nějakých ztrát, které by mohly zabolet. Ovšem na druhou stranu je jasné, že se nikdo nebude pojišťovat proti všemu, i kdyby to vypadalo výhodně. To by se člověk nedoplatil.

výpočet pojistky

A tak je někdy dobré hlavně cestovní pojištění, někdy pojištění autoasistence a podobně. A kdo si dobře vybere, může cestovat, jak se mu jenom zlíbí, a užívat si to. Tedy pokud je pojištěn u někoho, na koho je spolehnutí. A pokud na někoho spolehnutí není, pak raději honem jinam, ke konkurenci, jež také existuje. Naštěstí. Protože kdo někdy zažil tahanice, které mohou u některých pojistek vzniknout, netouží něco takového ještě někdy zažít. A tak vám přeji šťastnou a pojištěnou cestu kamkoliv. K Mariánskému příkopu stejně jako kamkoliv jinam, kam vás to jenom táhne.