Lak na nehty – ano či ne

Syntetické laky – výhodou těchto výrobků je jejich nízká cena, ale to je jen jedna strana mince. Stále více žen od nich upouští z několika důvodů. Za prvé musíte vdechovat toxické výpary organických rozpouštědel, jako je např. toluen, což vám zdravotně nijak neprospěje. Za druhé se tyto jedovaté látky zčásti vstřebávají skrze nehet do nehtového lůžka a dále do krve. A za třetí vytváříte nebezpečný odpad, který nepatří do běžné popelnice.

nehty na ruce

Přírodní laky – to je mnohem lepší volba, i když poněkud dražší. Zde se ovšem nesetkáte s žádným toluenem, ale máte co do činění s bavlnou, maniokem, kukuřicí a docela obyčejnými brambory nebo obilovinami. Jsou to čistě přírodní, biologicky odbouratelné barvy, přitom dostatečně odolné a spolehlivé. Rozhodně neublíží vám, ani vašim dětem, pokud jim chcete zkušebně nehty nalakovat.

Dětské laky – děti mohou také vyzkoušet tento druh zábavy, a to dokonce z recese i kluci, kteří si mohou nalakovat nehty na nohou do letních sandálů. Proč ne, k pobavení to určitě přispěje a navíc lak snadno seškrábnete nehtem, takže nepotřebujete žádný odlakovač. Dětské laky jsou ovšem poměrně pevné a vydrží docela dost.

nehty na nohou

A jakou barvu

Takovou, jaká se vám líbí, nebo taková, co vám sedne k vašemu oblečení. Vůbec nezáleží na tom, zda to bude růžová, rudá nebo třeba modrá, všechny jsou krásné na ženských rukou o na nohou. Snad jen černá se sem moc nehodí, vypadá příliš morbidně.

A co bez laku

Vzrušující podívanou na krásně upravené prsty na nohou či na rukou poskytují i docela „obyčejné“ přírodní nehty, pokud jsou jen krátce odrostlé, do vzdálenosti zhruba dvou až tří milimetrů. Jeden milimetr je málo a půl centimetru už je moc. Jsou-li nehty střižené podle tvaru, který kopíruje zaoblení prstů, je to velice sexy. Právě odtud zřejmě čerpali inspiraci objevitelé tzv. francouzské manikúry, která ještě více podtrhuje bílou barvou odrůstající nehet. Ponecháte-li však nehet v přirozené podobě tímto způsobem, nebudete ani francouzskou manikúru potřebovat.