Felicie, jak jí neznáte

Tak je pravdou, že sice sportovní vůz je super na vzhled a dokonce je to krasavec, který nenechá hned tak nikoho chladného, ale co naplat pro každodenní ježdění v běžném městském provozu to zrovna není. Ale přece jenom pro někoho, kdo zamáčkne slzu při projetí sporťáku, je tu řešení a nebude to ani tolik finančně bolet. Jednoduše si tak trochu vylepší stávající vůz. Základem bude upravit vozidlo směrem dolu, tudíž ho snížit.

sportovni-pruziny-30-40-mm-skoda-rapid-nh

Sportovní podvozek Škoda Felicia

Nesmíte tedy mít v garáži zrovna typ combi, to by taky moc plány nepodpořilo. Ale u klasické Felicie to problém nebude, teď jen sehnat sportovní pružiny škoda Felicia a pustit se do práce. V podstatě je třeba vyměnit standardní pružiny za sportovní verzi. Není to nijak finančně náročné a svým způsobem i zde již pocítíte značný rozdíl. Efektivním řešením je také instalace vzduchových podvozků. V podstatě se jedná o sportovní tlumiče s možností regulace tuhosti. Případně i bez ní s tím, že standardní pružiny nahrazuje měch na stlačený vzduch. Jednoduše zvýšíte nebo snížíte tlak v měchu. To bude mít za následek, že vozidlo klesá nebo stoupá. Tuto výšku si lze nastavit a regulovat i za jízdy. Nebude dlouho trvat a zamilujete se tak do skvělé jízdy.

sportovni-pruziny-35-35-mm-skoda-felicia-791

Bezpečná jízda

Kdo ovšem nevyzkoušel tuto perfektní jízdu, tak ani nemůže mít potuchy o tom, jak takto malá úprava sportovních pružin se ihned ukáže na samotném řízení. Auto sedí pěkně na silnici a dokonce i zatáčky jsou perfektní, protože vás v nich vozidlo pěkně udrží. Pokud chcete upravit výšku podvozku, poté není nic jednoduššího, než ho nastavit díky posunu pružin po tlumiči. Jakmile se posune výška misky pružiny, tak dochází ke změně. Buď k vytouženému snížení, nebo přirozeně opačně ke zvýšení. Pokud vám to nic neříká, tak se raději sami do takové úpravy ani nepouštějte a přenechte to odborníkům. Jinak si sportovní jízdu ani nevychutnáte.