Barva, která okouzlí


Když se řekne smaragd, tak každý hned ví, o jaký kámen se jedná. Je velmi vzácný a cenný drahokam, který patří mezi odrůdy minerálu beryl. Jeho intenzivní barva je jedním z důvodů, proč je tolik oblíbený mezi sběrateli, ale i milovníky šperků. V podstatě se jedná o jeden z nejstarších a známých drahokamů, který má rovněž poměrně hlubokou historii. Jeho zelenkavá barva je pravděpodobně díky přítomnosti určitého množství chromu a vanadu, ačkoliv intenzita se bude hodně lišit podle místa původu a samotného místa těžby. Může být skutečně v různých odstínech zelené barvy a to ho dělá ještě zajímavějším.

smaragd

Vnitřní vada vůbec nevadí

Smaragd má vysokou hodnotu a je ceněný právě pro svoji čistotu a sytost jeho barevné škály. Zajímavé je, že skutečně čisté smaragdy jsou vzácné i díky tomu, že obsahují vnitřní vadu, ve většině případů se tato vada nazývá výrůstky, které jsou ovšem součástí minerálu. Dokonce mají i odlišný vzhled a to je dělá skutečně specifickými. Je totiž i pravdou to, že se nenalezne stejný přírodní kámen, minerál nebo nerost. Není poté ani divu, že se stávají předmětem ve šperkařství.

surový smaragd

Smaragdové šperky

Celkově se smaragdy využívají ve šperkařství řadu dlouhých let. Nejčastěji je můžete vidět vsazené v prstýncích, ale ani náušnice nebo náhrdelníky či náramky nejsou pozadu. Jejich krása z nich činí zcela výjimečný šperk, který má ještě další vlastnosti. A kdo věří v zázračnou moc drahých a přírodních skvostů, tak vyhledává smaragdové šperky i z tohoto důvodu. Je jim totiž přisuzována moc, která přináší hojnost, lásku i krásu do života. Navíc je smaragd považován i za ochranný kámen, který je spojený s ochranou mysli a očistou těla. Je to skutečně unikátní kámen a jeho krása je obdivována po celém světě, není ani divu, že se jedná o stále vyhledávaný kámen, který především zdobí a podtrhuje ženskou krásu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup